JÄLGI MEIE FACEBOOKI LEHTE, KUS ON KÕIGE KIIREM INFO MEIE TOIMETUSTE KOHTA

RAPLAMAA KODUTÜTRED JA NOORED KOTKAD

Noorte kevadlaager Eidaperes


  25-27 märts toimus Raplamaa Kodutütarde ja Noorte Kotkaste kevadlaager. Osalesid organisatiooni liikmed ja ka üks vahetusõpilane Tokyost, kaks pealinna tüdrukut, kelle emakeeleks oli vene keel. Samuti sai kaasa võtta ka oma sõbra, kes pole organisatsiooni liige.
Laager toimus Eidapere koolis ning kohale oli tulnud üle 100 noore.
Loe lisaks

Nobenäpu laager

4.-5. märsil toimus Märjamaal kodutütarde Märjamaa ja Kohila rühmade Nobenäpu erialalaager. Ilmselt on enamik kodutütreid unistanud laagrist, kus saaks terve aja meisterdada. Nüüd oligi see unistuste laager käes
.
Reede õhtul hakati usinalt meisterdama ja pidama saadi alles laupäeva õhtul
. Eriti vahva oli see, et tüdrukud ise õpetasid üksteist. Nii valmisid erinevad kaardid, pildid, origamid, lilled, heegeldused, seebid, käepaelad ja mis kõik veel
. Oli üks väga ilus, lahe ja väga väsitav laager. Kes oleks võinud arvata, et ka meisterdamine väsitab?


Pildid leiad SIIT Loe lisaks

Märjamaa ja Kohila kodutütred pealinnas

3. märtsil, keset kõige mõnusamat koolivaheaega, ärkasid Kohila ja Märjamaa kodutütred varavalges, et sõita üheskoos Tallinna. Tähtis päev ootas ees
.
Alustuseks tehti aega parajaks ja jalutati Kuberneri aias ning imetleti vaadet ja Eesti lippu uhkelt lehvimas Pika Hermanni tipus
.
Siis oligi aeg nii kaugel, et jõuda viisakalt täpselt kokkulepitud Riigikogu külastusele. Koos giidiga võttis kodutütreid vastu Raplamaa oma riigikogulane Heiki Hepner. Riigikogus piiluti rohketesse koridoridesse, kuulati ohtraid lugusid ja imetleti maja suursugusust. Põnevaim hetk oli kindlasti Riigikogu istungite saali külastamine. Saali interjöör ise on juba vaatamisväärsus omaette, aga ometi oli veelgi põnevam kuulda ja küsida, kus keegi istub ja mis seal istungite saalis tavaliselt toimub. Mitte ainult istumine pole reguleeritud, vaid mõnede ametikandjate jaoks on olemas ka oma uksed.
Päeva kõrghetkeks ja unustamatuks elamuseks kogu eluks oli kodutütarde jaoks Pika Hermanni tornis käimine. Palju palju palju erineva kõrgusega kitsaid astmeid väsitas nii mõnegi pisema tüdruku ära, aga seda suurem oli rõõm tornitippu jõudes. Uhke tunne oli vaadata kõrgelt üle kogu ilusa vanalinna, aga veelgi imelisem oli kiigata ülespoole, kus lehvis rõõmsalt ja majesteetlikult vabadust kuulutades Eesti kõige tähtsam lipp
.
Aitäh, Heiki Hepner, selle unustamati külastuse võimalikuks tegemise eest
!
Sel päeval käidi veel ka teises väga põnevas kohas - külastati Kiek in de Köki muuseumi ja bastionikäike. Käikudesse oli põnev ajalugu kuhjatud, mis oli ühtaegu nii põnev kui õudne. Muuseumis oleks meelasti kauemgi olnud, aga märkamatult oli päev õhtusse jõudnud ja kõik need lugematud trepid, mida mööda päeval üles ja alla oli käidud, olid vaprat seltskonda korralikult väsitanud. Ees ootas kodutee.
Sellegipoolest sai väsinultki nentida, et oli olnud unustamati päev

Pildid leiad SIIT 

Loe lisaks

Oskuste laager algas taas

Nädalavahetusel (26-27.02) toimus meie selle aasta esimene oskuste laager Kõrvetaguse lõkkekohas. Sellel aastal võtsime laagrisse vastu ka tragid naiskodukaitsjad. Laagrist võttis osa 4 kodutütart, 6 noorkotkast ja 10 naiskodukaitsjat.
Meil oli suur au laagrisse kutsuda Kaitseväe juhataja Martin Herem. Kindralleitnant Martin Herem viis läbi tuletegemise töötoa ja vastas laagris osalejate küsimustele. Töötuba oli põnev ja saime häid nippe ja trikke kuidas paremini alustada ja säilitada tuld.
Enne metsa minekut rääkisime üle seljakoti pakkimise põhitõed ja tegime varustuse kontrolli. Nagu ka eelmisel aastal jagasime osalejad jagudeks ja igal jaol oli jaoülem ja tema abi. Jaoülemateks ja abideks said noored, kes pidid andma korraldusi oma sõpradele ja ka täiskasvanutele.
Seekord ööbisime metsas ühe öö, aga järgmine kord (15-17.04) ööbime juba kaks ööd ja väljaõppe läheb järjest-järjest intensiivsemaks.

Vaata pilte SIIT
Piltide autorid Markus Sein ja Liia Kass
Loe lisaks

24.02. RAPLAS

24.02 oli väga eriline päev kuue neiu elus. Nendest said meie organisatsiooni kõige värskemad kodutütred. Kuigi ilm oli külm ja tuuline, siis neiud olid tublid ja rõõmsad.
Tere tulemast meie sekka!
Fotode autor Helina Reisalu


Loe lisaks

Keava KT ja NK metsas

Keava rühma kotkad ja kodutütred veetsid laupäeva metsas. Reedene ilm oli hirmuäratav ja tekkis juba küsimus, kuidas me küll hakkama saame, aga õnneks säras laupäeval päike ja tuulgi oli vaibunud.
Kogunemiskohas viskasime asjad ZILi peale, saatsime instruktorid sellega teele ja hakkasime ka ise metsa poole astuma. Poolteist kilomeetrit kõndimist ja selgus, et instruktorid ei olnudki metsa jõudnud, vaid suutsid end põllu peale kinni sõita. Ega lõpuks ei jäänudki muud üle, kui asjad auto pealt maha tõsta ja kõik ikkagi käe otsas metsa vedada. Noored olid tublid, lumekoorik oli petlik ja iga kolmas samm vajus põlvini lumme, aga kõik vajalik jõudis metsa kohale.
Metsas tegime esmalt üles lõkke, et saaks kohe sooja teed keetma hakata. Seejärel tuli leida õige koht varjualuse jaoks ja lastigi pikema jututa saag ja kirves materjali hankimiseks käiku. Tegelikult oli ikka natuke juttu ka, et kõik oleks ohutu ja päev mööduks vigastusteta. Väga vahva oli see, et kõik leidsid endale tegevust, kes saagis, kes raius, kes vedas kohale, siis tehti vahetust ja nii see varjualune valmis.
Tüdrukud hakkisid vahepeal valmis salati ja seejärel sussutati vorstikesi. Kui mõnikord kodus tundub, et värske kraam salati näol ei lähe noortel üldse sisse, siis metsas on see alati esimene, mis otsa saab. Lisaks kiitsid kõik, et nii hea salat oli! Lõpetuseks söödi sünnipäevalapse poolt toodud küpsiseid, mängiti natuke lumesõda ja oligi aeg asjad kokku pakkida.
Vahepeal käis abimees traktoriga ja tõmbas ZILi põllu pealt välja. Noored said kõik kraami tagasi autole vedada ja kuigi mõni üritas ka ennast auto peale nihverdada, siis kuri pealik ütles „EI!“ ja läksimegi kand ja varvas poolteist kilomeetrt algsesse kogunemiskohta tagasi.
Paar vapramat tegid juba ehitamise käigus plaani, et nemad veedavad öö metsas ja testivad varjualuse ära. Hilisem luureinfo kinnitas, et nii oligi, öö sai edukalt mööda saadetud, mis omakorda tähendab, et Keava rühma noored ehitasid ühe igati väärt varjualuse

Vaata pilte SIIT Loe lisaks

Kodutütred tormi ei karda

Kas te jaanuari lõpu tuisku, tormi ja lumemöllu mäletate? Aga pühapäevahommikusi hangesid ja üüratut valget maailma?

Pühapäeval, 30. jaanuaril oli toimuma planeeritud Kodutütarde Märjamaa rühma talvematk. Laupäeva õhtul keset kõige hullemat tormi, hakkas rühmavanema messengeris ja rühma FB-lehel tohutu sagimine. Kõik tahtsid teada, kas matk ikka toimub ja kuidas toimub. Osad muidugi tahtsid ka teada anda, et nemad on vahepeal koroonasse haigestunud. Ei teadnud rühmavanemgi, mis hommikuks saab, aga lepiti kokku, et hommik on õhtust targem ja kuskile igal juhul matkatakse.
Plaanis oli matkata Konuvere raudteesillalt Vana-Vigalasse ja siis Vana-Vigala elu-oluga tutvust teha. Hommikune maastikuluure, peale auto välja kaevamist, näitas, et Konuvere pool ühtki silmaga nähtavat teed pole ja lumi on nooremale kodutütrele põlveni. Vapper luuremeeskond kaes ka teist kanti ja naases infoga, et Vana-Vigala otsetee on halb, kuid siiski autoga läbitav.
Plaan tehti kiirelt ringi, oodati ära kõik kodutütred, kes end kodust välja kaevata suutsid, ka külalised Kohilast. Pead ja silmi kinni hoides sõideti ettevaatlikult Vana-Vigalasse ja alustati matka sealt.
Tiirutati Vana-Vigala Hirvepargis, kus kunagi olid aiad ümber ja kninglikud loomad sees, ning mis rajati jahipidamise tarbeks. Nüüd oli Hirvepargis vaid otsatult lund ja ei ühtki silmaga nähtavat rada
. Küll aga oli Hirvepargis mitmeid põnevaid avastamisi nagu 13 veskikivi üksteise otsas (kas mõisaproua või talupoegade sätitud, jäigi teadmata), Lisette saar ja Jakobi saar. Kurja mõisaprouat Lisettet õnneks pargis ei kohatud. Küll aga leiti lume alt üles lõkkekoht, kus tuld tehti ja puhati.
Edasi viis matkatee Vana-Vigala raamatukokku, kus sai natuke kuivada ja Vigala kandi fotsid vaadata, raamatuid uurida ja ajaloohuvi tekkimist endas tunnetada. Raamatukogu ise asub vanas vaksalis ja raudtee käis vanasti sealt samast raamatukogu tagant läbi.
Kokkuvõtvalt võib öelda, et väheke lund kodutütreid ei murra ja matk oli kõigile igati meeltmööda.

Loe lisaks

Märjmaa KT laager

14.-16. jaanuaril pidasid Märjamaa kodutütred maha traditsioonilise aasta esimese rühmalaagri. Mis selles mõttes enam nii traditsiooniline polnudki, et olude sunnil jäi laagerdamisega aasta vahele.
Loomulikult õpiti laagris erinevaid järguteadmisi ja vastati ka järgupunkte, aga mitte ainult. Külas käis mesinik Sirli, kes õpetas sulavahast ja kärjepõhjast küünlaid tegema. Õpiti esmaabi, seoti sõlmi ja mida kõike veel.
Osad kodutütred sooritasid perenaise erikatset ehk õppisid toidutegemise teadust ja tegid kogu laagrile süüa
. Valmisid supid ja praed, pannkoogid ja küpsisetort, aga ise tehti ka iga lapse lemmikut hamburgerit.
Toimus filmiõhtu ja pidžaamapidu, mängiti kuldvillakut ja seltskonnamänge
. Üliäge oli jälle üle pika aja ühes pikas rivis põrandal magada.
Tegevusi jagus. Aga ometi väärtustati laagri tagasisides ülekõige just võimalust taas kord teistega koos olla, juttu rääkida ja koos asju teha
Vaata pilte SIIT.

Loe lisaks

KODUTÜTRED 90

19. jaanuaril möödub 90 aastat Kaitseliidu noorteorganisatsiooni Kodutütred loomisest.

Pidupäev algab päikesetõusu ajal, kell 08.57 Pika Hermanni tornis Eesti tähtsaima riigilipu heiskamisega. Lipu heiskamisel osalevad koos peavanemaga kodutütred Viru, Pärnumaa, Tartu ning Tallinna ringkondadest.

Arvestades praegust viiruse leviku perioodi on üle-eestiline pidulik aastapäeva kontsert planeeritud aprilli lõppu. Juubeliaasta jooksul korraldavad kõik Kodutütarde ringkonnad erinevaid sündmusi ja algatusi, et sünnipäeva väärikalt tähistada.

Kodutütarde peavanema Ave Proosi sõnul on suur au ja vastutus seista nii väärika organisatsiooni eesotsas ning koos meeskonnaga hoida süsteemi toimimas ja arenemas. “Meie organisatsiooni kuulub hetkel veidi üle 3800 noore, koos juhtide ja toetajatega panustab Kodutütarde töösse 4200 inimest. Me kasvame ja areneme, koostöös Noorte Kotkastega leiame üha uusi tegutsemisvõimalusi, väärtustame ajalugu, traditsioone ja Eesti Vabariigi põhiseadust ning samas vaimus sirguvad ka meie liikmed. Valmistame ette toimekaid ja ühiskonnas aktiivselt kaasa rääkivaid kodanikke, luues neile võimaluse riigikaitsesse panustamiseks”, on Proos kindlal arvamusel, et Kodutütarde ridadest on aastate jooksul välja kasvanud väga palju häid kodanikke ning otseselt riigikaitsesse panustajaid.

Kodutütred on 19. jaanuaril 1932. aastal loodud tütarlaste vabatahtlik isamaaline Kaitseliidu noorteorganisatsioon. Kodutütarde missioon on vabatahtlikkust väärtustades pakkuda noortele parimaid eneseteostusvõimalusi isamaalise hariduse kaudu.

Vaata Märjmaa ja Kohila tüdrukute pidulikku aktust KT aastapäeval SIIT


Loe lisaks

Märjamaa noorkotkad koolis

22.detsembril toimus Märjamaa Gümnaasiumis kooli jõululaat. Märjamaa rühma noorkotkad Kermo ja Uku tutvustasid organisatsiooni. Huvilistel oli suurepärane võimalus õppida selgeks mõne sõlme tegemine. Sai proovile panna ka Eesti maakondade puzzle kokku panekul.Jagati flaiereid, helkureid ja liitumisblankette.
Loe lisaks

AASTA 2021 TUBLIMAD

Nüüd on asi avalik

Tähelepanu!!! Anneme teada, et 2021 aasta Raplamaa tublimad on nüüd selgunud.
Aasta kodutütar: Brenda-Kim Põldmann
Aasta noorkotkas: Romet Metssalu
Aasta KT noortejuht: Nele Pernits
Aasta NK noortejuht: Rebeka Grossfürst
Juhuuu, palju õnne!!
Loe lisaks

Märjamaa noorkotkad ja kodutütred seiklemas

Juba traditsiooniliselt peavad Märjamaa kodutütred jaanuari esimese koolinädala lõpul noortekeskuses laagrit. Seekordne laager ei olnud ühe peateemaga, vaid see oli üks paras kompott väga mitmetest kodutütardele vajalikest teemadest.
Loe lisaks

Noorkotkad edukalt 0-võistkonnana Põrgupõhjal

Rapla maleva noorkotkad on kogunud noorte võistlustelt kogemusi ja otsustasid osaleda Põrgupõhjal 0-võistkonnana, eesmärgiga läbida rada ning testida ülesandeid.

Võistkond läbis raja ja ülesanded.

Loe lisaks

Mini-Põrgupõhja 26.-28.aprillil 2013

Noorte luureretk Mini-Põrgupõhja nime all toimub juba üheksandat korda. Vahepeal, aastatel 2000- 2010, toimus võistlus noortele maakondliku Mini-Erna nime all.  Loe lisaks

Kevadlaager 2013

Kevadlaager 2013  tehtud ja 19. Aasta kotka ja tütre valimiste tulemused teada

Loe lisaks

Kevad laager 2013 Raplas

22-24 märts toimub Rapla Ühisgümnaasiumis KEVAD LAAGER.

Registreerimine toimub kuni 13 märtsini 2013 - siis läheb nimekiri lõplikult lukku. 

Kõikidele registreerijatele saadetakse laagri info e-mailile seega palun oma töötav e-maili aadress kirja panna.

REGISTREERIMINE ON LÕPPENUD ..!!
Loe lisaks

Aasta Kodutütre ja Noorkotka valimine 2013

On alanud registreerimine aasta KT ja NK valimistele..

Kui … 

- Sa oled vähemalt üks aasta olnud aktiivne kodutütar või noorkotkas 

- Sa oled lihtsalt (hull)julge ning tahad ennast proovile panna

 

… siis registreeri kandidaatide eellaagrisse 16.-17. märtsil Rapla Ühisgümnaasiumis

Osalemisest anda teada võimalikult kiiresti, kõige hiljemalt 8.märts

Laagrisse registreerijad saavad laagri juhendi koos muude juhistega oma e-mailile

 

Valimised toimuvad Kevad laagri raames 23. märtsil Rapla Ühisgümnaasiumis

 

Julget pealehakkamist ka 2013. aastal


REGISTREERIMINE KANDIDAADIKS ON LÕPPENUD..!!

Loe lisaks

20. aastapäeva tähistamine ja aasta kokkuvõttev koondus oli südamlik

 

 

Pidulikul koondusel Raikküla kultuurikeskuses võeti vastu uusi kodutütreid ja noorkotkaid, tegevuses tublidele ja aktiivsetele noortele anti erikatsed ja tunnustused. Silver Niinemetsa tunnustati hoolsuspaelaega.

 

Noortetööse pühendunud juhendajaid, kaitseliitlasi ja naiskodukaitsjaid peeti meeles tänukirjaga.

 

Koondust austas oma kohalolekuga 1938. aastast kodutütar proua Linda Einma.

 

 

 

 

Loe lisaks

20. aastapäeva tähistame 15 detsembril

Kaitseliidu Rapla maleva noortel täitub kahekümnes tegevusaasta. Esimesed kodutütred  ja noorkotkad Lellest andsid pühaliku tõotuse 24.02.1993 Raplas vabadussõja mälestusmärgi juures. Loe lisaks

KOKA erikatse

Oktoobris- novembris on tulemas koka erikatse, mis noorkotkastel on vajalik ja kodutütardel on soovituslik läbida.

Loe lisaks

Täna lähevad Rapla kodutütred Saaremaale olümpiamängudele

Loodame, et meie tüdrukutel läheb hästi ning nad toovad sealt võistlustelt karika koju. Kõik me hoiame neile pöialt, et neil hästi läheks ning nad oleksid tublid. Edu teile meie tublid Kodutütred. Neid esindavad Kristel Leola, Gerli Valgre, Stephane-Beatice Aus, Mariliis Reimann, Laura Veskimäe, Andra Lihtšova. Loe lisaks

Merelaager 10.-12.08.2012

Kolme päevases merelaagris osalesid Järva, Rapla ja Viru maleva noored.
Õpiti purjeka osasid ja põhilisi sõiduvõtteid. Osaleti meeskondlikes tegevustes. Üllatusena tuli magada paadialustes ja lõunad olid kolmekäigulised. 
Laagri tegevustest teavitati laeva kella löökidega.
Loe lisaks

Mini Erna 2012 võitja Rapla Malev

Rapla Maleva noorkotkad said Mini-Erna luureretkel auväärse I koha, esindajaks Vallo Unga. Sellega korrati 2010 aasta tulemust kui Rapla Malev võitis, siis oli esindajaks Jaan Kukk.  Loe lisaks

Mini-Põrgupõhja võidetud

18.-20. mail toimus luureretk  Kaiu, Kehtna, Käru suunal  ning metsades oli liikumas seljakottidega ja laigulises vormis nelja liikmelised noorte võistkonnad.

Loe lisaks

24. veebruaril

KT ja NK pidulik tõotuse andmine Rapla kirikuaias kell 11.30. Kogunemine 11.15 kiriku juures. Loe lisaks

23.02 on Raplas linnamäng

kontrollpunktidega mäng, mis on pühendatud EV aastapäevale. 

Huvilised on oodatud nii kontrollpunkti kui võistlema.

Loe lisaks