Raplamaal toimus ERNAKE 2015

Maikuu 29. päeva varahommikul kell viis andis kodutütarde peavanem Angelika Naris stardi selleaastasele sõjalis- sportliku matka esimesele võistkonnale. Rajale läks üks Läti, üks Leedu ja 14 meie kodutütarde neljaliikmelist võistkonda. Osalevad tüdrukud vanuses 14-18 eluaastat. Ligikaudu 30. kilomeetrise võistlusmatka jooksul läbisid võistkonnad mitmekesise maastiku ning lahendasid ülesandeid mille käigus oli vaja kasutada mitmeid kodutütarde tarkusi ja oskusi. Lisaks üllatusülesannetele oli vaja väljendada teadmisi NATO ja EL kohta, tunda esmaabi võtteid, tang- ja maitseaineid, läbida takistusrada  ja sõita paadiga, näidata oskusi  näputöös, pikkuste hindamises ja sõlmede  tegemises. Kokku tuli läbida 13 erinevat kontrollpunkti. Kogu trassil oli tegutsemas ka vastutegevus, mis eeldas võistlejate varjatud ja vaikset liikumist.

Ernakese võitis Pärnumaa tüdrukud, teiseks jäid Valga ning kolmandaks Järva tüdrukud.

Võistlusmatka korraldas Kodutütarde Rapla ringkond koostöös Noorte Kotkaste Rapla maleva, Kaitseliidu Rapla maleva ning Naiskodukaitse Rapla ringkonnaga. Rajameister ning võistluste hing oli suurte kogemustega Vallo Unga, peakohtunikuks aga Joe Lepp. Sügav kummardus kõigile vabatahtlikele abistajatele.